Cryptocurrency’e Nasıl Yatırım Yapılır?


Kripto para birimi, on yıldan uzun bir süre önce ışığı gören dijital çılgınlıktır. Bir zamanlar pek çok kişinin ilgisini çekecek çok küçük bir piyasa değeriyle yeni başlangıçlarda mütevaziyken, bugün senaryo bundan daha farklı olamazdı. Kripto para birimi, henüz herkesin gemiye atlayamayacağı bir şeydir, bugünün açık ve inkar edilemez gerçeği, kripto para biriminin dolaşım ve yatırım açısından tüm zaman seviyelerine ulaştığıdır. Bir zamanlar niş ve küçük olan Bitcoin pazarının bir yıl içinde (6.000 $ değerinden 60.000 $’a) bu kadar önemli bir sıçrama yapmayı başardığına inanmak zor. Kripto para birimi büyük bir heyecanı paylaşıyor, birçok yatırımcı ya baştan aşağı derin uca atlayarak ya da ayak parmaklarını sığ alanlara zar zor daldırarak ölçeğin tam karşı ucunda yer alarak ayrıldı.

Pek çoğunun kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağını anlamadığı açık bir gerçektir ve bu, onların çoğunluğa katılmalarını fiziksel olarak engelleyen şeydir. İlgi alanlarını nasıl ilerleteceklerinden şüphe duyanlar için, fiziksel olarak satın almadan teşhir kazanmanın bir yolu var. Elbette, kripto para birimi teknolojiden kumara kadar küresel pazarları ele geçirdi, pazarların kripto deneyimini tüketicilerin erişimine entegre etmeye çalışmadığı bir gün bile yok. Örneğin, kumar piyasasını ele alalım, bugün pek çok kişi, üyelerin katılmaları ve tam varlıklarını sürdürmeleri için bir yol olarak Bahis siteleri‘ni ve dijital kripto cüzdanlı promosyonları kullanıyor. anonimlik Kumarbazların vergilerden, kumar yasalarından ve çok daha fazlasından kaçmasına izin vermek. Merkezi olmayan kripto sistemi gelecek haline geldi ve daha sonra değil, nasıl daha erken dahil edileceğini bilmek hayati önem taşıyor.

Kripto varlıkları olan şirketlere yatırım yapın

Hala kendinizi kripto para biriminin işleyişi konusunda eğitiyorsanız, hangi para birimlerinin piyasadaki en büyük sermayeye sahip olduğunu anlamak, bölgesel düzeyde hangi para birimlerine daha fazla yatırım yapıldığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak, halka açık birçok şirketin de kripto para varlıklarının olduğunu biliyor muydunuz? Riski en aza indirmenin en kolay yolu, halka açık şirketlerin başarısını tampon olarak kullanmaktır. Elbette asıl önemli olan, bu işlem gören şirketlerin bilançolarında ne kadar kripto taşıdığıdır.

Örneğin, 30 Haziran 2021 itibarıyla Tesla’nın dijital varlıkları 1,3 milyar doların üzerindeydi. Bu, Tesla’nın toplam varlıklarının yalnızca 2,45’iydi. Yani, varlıkların piyasada ve alım satım değerinde artması durumunda, bu ağırlıklı olarak hisse senetlerinden ziyade hisse senedi değeridir. Bu nedenle, varlıklarda baskın bir kripto portföyüne sahip şirketlere yatırım yapmak, genel olarak değer bulmak için daha mantıklıdır.

Kripto para altyapı yatırımı

Kripto para piyasasına maruz kalarak yatırım yapmanın alternatif bir yolu, gerçek kripto endüstrisinin kendisine bağlı şirketlerde hisseye yatırım yapmaktır. Şu anda, Asya kurumlarında büyük bir artış, yeni kurulan varlıklarını ağırlıklı olarak kripto para biriminde işletiyor; bu, doğru araştırma ve yatırım altyapısının anlaşılmasıyla yatırımcıların kripto para birimini halka açık bir şekilde alıp satabilmeleri anlamına geliyor.

Bu süreç, altın emtiasına yatırım yapmaya çok benzer bir şekilde işliyor. Onu işleten altyapıya, emtianın kendisi gibi yatırım yapılabilir. Buna bir örnek, halka açık bir şekilde kripto para madenciliğine odaklanan ve yukarıda belirtilen bu sistemle birlikte gelen yatırım fırsatı altyapısını kuran Riot Blockchain Inc.’dir. Coinbase, bu tür faaliyetlerin daha fazla keşfedilmesine izin verebilecek çok iyi bir platform.

ETF kripto para birimi

Bahsetmeye değer son şey, borsa yatırım fonlarına doğru yapılanmadır. Şu anda onaylanmış bir ETF bulunmamakla birlikte, talebin orada olduğunu biliyoruz, bu da pek çok kişi için kesinlikle çok umut verici bir açılış olabileceği anlamına geliyor. ETF’lerde gerçek sağlam zemin oluşturan birçok başarısız girişim olsa da, bu nişteki düzenlemenin kendisini bilinir ve mümkün kılması sadece bir zaman meselesidir.

Bu seçenek, kripto para birimine yatırım yapma fikrinden büyük ölçüde rahatsız olanların, alternatif olarak bitcoin ve diğer baskın kripto para birimlerine maruz kalan dijital varlıklara yatırım yapmasına olanak tanır.

Yatırım yaparken dikkatli olun

Tabii ki, yukarıda söylenenlerin yanı sıra, doğrudan kripto para birimine yatırım söz konusu olduğunda kişi her zaman dikkatli olmalıdır. Listelediğimiz yöntemleri kullanmak, elbette riskleri azaltmaya yardımcı olacak ve uzun vadede yolculuğun yanı sıra daha uzakları keşfetmek için fiziksel güven kazanmaya yardımcı olabilir. Dijital para birimine doğrudan yatırım yapmak, özellikle daha büyük varlıklara kıyasla minimum piyasa değeri olan paralara yatırım yapmayı seçerseniz, oldukça değişken olabilir. En önemli şey, kolaylıkla gezinmek,